Pieteikties

Sazinies ar mums!

Jaunums! Akupunktūra (adatu terapija) veselībai

04. janvāris | 2023.

Jaunums! Akupunktūra (adatu terapija) veselībai

Akupunktūra ir sena ārstniecības metode, kuras pirmsākumi meklējami Ķīnas tradicionālajā medicīnā pirms 2000 gadiem. Akupunktūras mērķis ir stimulēt vienmērīgu enerģijas plūsmu organismā, kas savukārt veicina atveseļošanās un atjaunošanās procesus.  Tas tiek panākts, ar ļoti smalku adatu palīdzību iedarbojoties uz bioloģiski aktīvajiem punktiem ādas virsmā. Adatu kairinājums rada organisma reflektorisku atbildes reakciju un stāvokļa uzlabošanos.


Akupunktūra labvēlīgi iedarbojas uz imūno sistēmu, nervu sistēmu un vielmaiņu. Procedūrām piemīt pretsāpju iedarbība un  nomierinošs efekts.


Privātklīnikā “Ģimenes veselība” akupunktūras procedūras veic akupunktūras ārste Neļa Aleksejenko.

Kad izmanto akupunktūru?

Kā papildu terapiju akupunktūru izmanto, ārstējot hroniskas sāpes, migrēnu, neauglību, urīnsistēmas slimības, ādas slimības, elpošanas un sirds un asinsvadu sistēmas slimības. Akupunktūra palīdz arī emocionālās labsajūtas uzlabošanai, spriedzes mazināšanai, PMS atvieglošanai, svara kontrolei u.c. Akupunktūrai nav kontrindikāciju un šo procedūru var veikt arī grūtniecēm.

Procedūras norise

Procedūras laikā pacients guļ uz kušetes. Ārsts noteiktos punktos uz ķermeņa ievada smalkas, lokanas adatas. Procedūra ir nesāpīga, jo izmantotās adatas (izgatavotas no tērauda vai cēlmetāliem)  ir ļoti smalkas un elastīgas. Procedūrā izmantotais adatu komplekts ir individuāls un netiek otrreiz izmantots.

Pēc procedūras ieteicams 20 min. atpūsties, pēc tam pacients var turpināt ierastās ikdienas gaitas.

Kursa ilgums

Procedūras un procedūru kursa ilgums, kā arī iedarbības zonas ir atkarīgas no konkrētās veselības problēmas. Viena akupunktūras procedūra var ilgt no 20 min. līdz stundai. Ieteicamas vidēji 2-3 procedūras nedēļā.