Pieteikties

Sazinies ar mums!

Guļot salst kājas

06. septembris | 2021.

Guļot salst kājas

Iemesli, kāpēc guļot salst kājas, var būt tik nopietni kā mugurkaula deformācija, dažādas neiropatoloģijas, artēriju patoloģijas un citi, vai arī mazāk nopietni, piemēram, stress, vitamīnu trūkums. Atbild asinsvadu ķirurgs, flebologs Žoržs Žabūrs


Bieži vien salšanas sajūta kājās ir saistīta ar mugurkaula jostas daļas deformāciju un/vai neiropatologiju (piemēram, cukura diabēta dēļ), vai ar asinsvadu patoloģiju (aterosklerozes izraisītu sašaurinājumu artērijās). Tā var būt pavisam normāla parādība gan sievietēm, gan vīriešiem ar smalkām kāju maģistrālajām artērijām, kas uz stresa situācijām reaģē ar spazmām. Stress var būt emocionāls vai, piemēram, aukstu laika apstākļu radīts. Cilvēkiem, kam raksturīgas šādas spazmas, īpaši jāuzmanās no vielām, kas var stimulēt artēriju spazmas (nikotīns, aukstums, ergotamīnu saturošu zāļu lietošana pacientiem ar migrēnu).


Parasti, ja ir šādas sūdzības, ģimenes ārsts nosūta pie neirologa un asinsvadu ķirurga. Diagnostikā liela nozīme ir dupleksultrasonogrāfijai, jo tā ātri un efektīvi var noteikt vai noliegt artēriju/vēnu patoloģiju, lai tālāk jau cilvēku var nosūtīt pie atbilstīgā speciālista, kurš ieteiks piemērotāko ārstēšanu.


Vairāk lasiet žurnāla ''100 Labi Padomi'' 2021. gada septembra numurā