Daugavpils
Ģimnāzijas, 10A-2а

Home

RAKSTI

Vasarā diemžēl sarosās sēnīšu infekcijas

Bez pārcentības!

Veselas sievietes organismā pienskābās baktērijas izstrādājas pašas, bet maksts mikroflora var mainīties, lietojot medikamentus, īpaši antibiotikas, arī pretapaug ļošanās tabletes. Kaitēt var gan netīrība, gan pārlieku liela tīrība, un tad vēl mēnešreizes, seksuālās attiecības, menopauze, pubertāte... Maksts mikrofloru negatīvi ietekmē temperatūras svārstības un mitrums, un vasarā no tā neviena sieviete nav pasargāta, jo gribas gan sauļoties, gan peldēties, kur nu vēl, ja dodas ceļojumā, mainot ierasto klimatu. Tāpat negatīvi ietekmē stress, jo imūnā sistēma regulē arī mikrofloru. Īsi sakot, tas viss var izjaukt intīmās daļas pH līdzsvaru un apdraudēt Dederlēna nūjiņas, kas attīra maksti, un tad sāk vairoties sliktie mikrobi (gardrenellas, trihomonas u.c.).

Par sēnīšu klātbūtni liecina nieze un nepatīkams aromāts, ko izraisa pastiprināti izdalījumi no maksts. Lai noskaidrotu iemeslu, jādodas pie ginekologa, nevis jālieto higiēnas līdzekļi, cerot, ka tie problēmu atrisinās.

Higiēna

Visbiežāk iemesls ir piena sēne jeb vaginālā kandidoze, ko izraisa sēnītes paveids Candida, kas sporas formā atrodas jebkura vesela organisma makstī, taisnajā zarnā un mutes dobumā. Tāpēc svarīgi profilaktiski rūpēties par sevi un savu higiēnu.

Lūk, daži padomi.

• Nevalkāt sintētisku apakšveļu un apģērbu (stringi, džinsi u.tml.) un nemazgāt tos ar niknajiem veļas pulveriem.
• No rīta noskaloties, bet vakarā apmazgāties, izmantojot bērnu ziepes vai intīmās higiēnas līdzekļus, kas stabilizē mikrofloru makstī. To sastāvs ir tuvs maksts da biskajai videi, tomēr arī šie līdzekļi var izraisīt alerģiju – piemēram, ne visiem pieņemams ir tējas koks, kas var būt sastāvā.
• Ārējo dzimumorgānu apmazgāšanai var izmantot kumelīšu novārījumu. Mazām meitenēm, ja radušās pār maiņas maksts mikroflorā, ieteicamas kumelīšu vai kliņģerīšu sēdvanniņas.
• Uzreiz pēc sauļošanās nevajadzētu doties peldēties.
• Ilgi uzturēties slapjā peldkostīmā nav vēlams.
• Diskomfortu palīdz kliedēt skābpiena baktēriju tabletes vai svecītes (bezrecepšu medikamenti), ko ieteicams lietot vienu nedēļu.

! Ja rodas nepatīkamas sajūtas un izdalījumi, noteikti vajadzētu apmeklēt ginekologu un veikt analīzes (uztriepe no maksts), lai noskaidrotu īsto iemeslu (piena sēne vai kādas citas baktērijas izraisīta saslimšana, piemēram, bakteriālā vaginoze) un nekavējoties uzsāktu pareizu ārstēšanu.

Please publish modules in offcanvas position.